  • 47ASP1J1M7RT
47ASP1J1M7RT
advertisement
Manufacturer No:
47ASP1J1M7RT
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-47ASP1J1M7RT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
47ASP1J1M7RT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Brackets, Through Hole, Vertical
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle, Vertical
  • Actuator Material
    Nylon
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    47A
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Depth
    34.26mm
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Breadth
    6.86 mm
  • Actuator Type
    Concave (Standard V)
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Color - Actuator/Cap
    Black
  • Contact Current(DC)-Max
    0.02A
  • Sealing
    EPOXY TERMINAL SEALED
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Electrical Life
    40,000 Cycles
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Switch Type
    ROCKER SWITCH
  • Contact Current(AC)-Max
    0.02A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .02A@20VAC
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .02A@20VDC
  • Actuator Marking
    No Marking
  • Length
    9.27mm
  • Body Height
    12.7mm