  • 4715MS-10T-B30-B00
4715MS-10T-B30-B00
advertisement
Manufacturer No:
4715MS-10T-B30-B00
HK JDW NO:
567-4715MS-10T-B30-B00
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 100VAC TERM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4715MS-10T-B30-B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    1.2lbs 544.3g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polycarbonate (PC), Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2004
  • Series
    MS
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    10.00W
  • Voltage - Rated
    100VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.170A
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Depth
    119mm
  • Current Rating
    170mA
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL, VDE
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    2600 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    88.2 CFM (2.47m3/min)
  • Noise
    37.0 dB
  • Static Pressure
    0.204 in H2O (51.0 Pa)
  • Height
    38mm