  • 46KN322050M1M
46KN322050M1M
advertisement
Manufacturer No:
46KN322050M1M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-46KN322050M1M
Package:
Radial
Datasheet:
46KN322050M1M
Description:
220nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
46KN322050M1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    SAFTEY CLASS: X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    560V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm