  • 463I3470JBM1K
463I3470JBM1K
advertisement
Manufacturer No:
463I3470JBM1K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-463I3470JBM1K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
463I3470JBM1K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    18mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    15mm