  • 4614X-R2R-502LF
4614X-R2R-502LF
advertisement
Manufacturer No:
4614X-R2R-502LF
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-4614X-R2R-502LF
Package:
SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4614X-R2R-502LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Number of Pins
    14
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.75W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    24
  • Length
    35.51mm