  • 4610X-104-331/470L
4610X-104-331/470L
advertisement
Manufacturer No:
4610X-104-331/470L
HK JDW NO:
103-4610X-104-331/470L
Step5Bar-code shipping tag
4610X-104-331/470L
    10
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2Ohm ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm 330Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.25W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    16
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    200mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    25.3492mm
  • Width
    2.4892mm