  • 4610X-101-361LF
4610X-101-361LF
advertisement
Manufacturer No:
4610X-101-361LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4610X-101-361LF
Package:
10-SIP
Datasheet:
4610X-101-361LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4610X-101-361LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    4600X
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Conformal
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4610X
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.25W
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    9
  • Lead Spacing
    2.54mm
  • Number of Resistors
    9
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm