  • 4608X-101-181
4608X-101-181
advertisement
Manufacturer No:
4608X-101-181
HK JDW NO:
103-4608X-101-181
Datasheet:
4608X-101-181
Step5Bar-code shipping tag
4608X-101-181
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Conformal
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    2.49mm
  • Number of Contacts
    8
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    7
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm