  • 4606X-AP1-203LF
4606X-AP1-203LF
advertisement
Manufacturer No:
4606X-AP1-203LF
HK JDW NO:
103-4606X-AP1-203LF
Datasheet:
4606X-AP1-203LF
Step5Bar-code shipping tag
4606X-AP1-203LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
    6
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    750mW
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    15.1892mm
  • Width
    2.4892mm