  • 4606X-102-680
4606X-102-680
advertisement
Manufacturer No:
4606X-102-680
HK JDW NO:
103-4606X-102-680
Package:
6-SIP
Datasheet:
4606X-102-680
Step5Bar-code shipping tag
4606X-102-680
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    3
  • Construction
    Conformal
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4606X
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm