  • 4606X-102-202
4606X-102-202
advertisement
Manufacturer No:
4606X-102-202
HK JDW NO:
103-4606X-102-202
Package:
6-SIP
Datasheet:
4606X-102-202
Step5Bar-code shipping tag
4606X-102-202
    6-SIP
  • Number of Pins
    6
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Base Part Number
    4606X
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Contacts
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    15.1892mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness
    2.49mm