  • 4605X-101-824LF
4605X-101-824LF
advertisement
Manufacturer No:
4605X-101-824LF
HK JDW NO:
103-4605X-101-824LF
Package:
5-SIP
Datasheet:
4605X-101-824LF
Step5Bar-code shipping tag
4605X-101-824LF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    5-SIP
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.498Lx0.098W 12.65mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Number of Terminations
    5
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
  • Power Rating
    630mW
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4605X
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.63W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    4
  • Working Voltage
    100V
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm