  • 4564R-682J
4564R-682J
advertisement
Manufacturer No:
4564R-682J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-4564R-682J
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4564R-682J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Terminal Shape
    PRINTED WIRING PIN
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    4564R
  • Size / Dimension
    0.340Dia 8.64mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    50mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    6.8mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    26Ohm Max
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    500kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    90 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    90
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    90
  • Diameter
    8.64mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm