  • 4513FP-401J-08
4513FP-401J-08
advertisement
Manufacturer No:
4513FP-401J-08
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-4513FP-401J-08
Package:
4513
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4513FP-401J-08
  • Package / Case
    4513
  • Material - Core
    Ferrite, Plastic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    400 μH
  • Frequency - Self Resonant
    6.34MHz
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    11.5Ohm
  • Height
    2.3mm
  • Length
    11.35mm
  • Width
    3.55mm