  • 45-2P02.2E10.000
45-2P02.2E10.000
advertisement
Manufacturer No:
45-2P02.2E10.000
Manufacturer:
EAO
HK JDW NO:
225-45-2P02.2E10.000
Package:
Datasheet:
45-2P02.2E10.000
Description:
Potentiometer; Raised; Shiny Metal; 10 kOhm Linear; Knob; 22.5mm; IP66/67/69K; 0.5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
45-2P02.2E10.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Material
    Metal
  • Series
    45
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Actuator Type
    Knob
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    None
  • Rotation
    300°
  • Actuator Length
    0.764 19.40mm