  • 4470R-21F
4470R-21F
advertisement
Manufacturer No:
4470R-21F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-4470R-21F
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4470R-21F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Length
    33.02mm
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Max DC Current
    620mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    75
  • Q Factor
    75
  • Diameter
    7.87mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    4470R
  • Size / Dimension
    0.310Diax0.910L 7.87mmx23.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    620mA