  • 4420P-2-272
4420P-2-272
advertisement
Manufacturer No:
4420P-2-272
HK JDW NO:
103-4420P-2-272
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4420P-2-272
Step5Bar-code shipping tag
4420P-2-272
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Number of Resistors
    19
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    160mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    2.8956mm
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm