  • 4416P-2-681
4416P-2-681
advertisement
Manufacturer No:
4416P-2-681
HK JDW NO:
103-4416P-2-681
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4416P-2-681
Step5Bar-code shipping tag
4416P-2-681
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.410Lx0.295W 10.41mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4416P
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.6W
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    15
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    3041
  • Number of Resistors
    15
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    160mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    2.8956mm
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm