  • 4379-823JS
4379-823JS
advertisement
Manufacturer No:
4379-823JS
HK JDW NO:
79-4379-823JS
Package:
2-SMD
Step5Bar-code shipping tag
4379-823JS
  • Package / Case
    2-SMD
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    4379
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    102mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.8Ohm Max
  • Max DC Current
    102mA
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Q @ Freq
    110 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    110
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    110
  • Case/Size Code
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm