  • 4379-471KS
4379-471KS
advertisement
Manufacturer No:
4379-471KS
HK JDW NO:
79-4379-471KS
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
4379-471KS
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Series
    4379
  • Size / Dimension
    0.155Lx0.125W 3.93mmx3.17mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Frequency - Self Resonant
    260MHz
  • Q @ Freq
    106 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    106
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm