  • 4379-125KS
4379-125KS
advertisement
Manufacturer No:
4379-125KS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-4379-125KS
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4379-125KS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    4379
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.155Lx0.125W 3.93mmx3.17mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    45mA
  • Inductance
    1.2mH
  • Test Frequency
    250kHz
  • DC Resistance (DCR)
    24Ohm Max
  • Max DC Current
    45mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    75 @ 250kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    75
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    75
  • Case/Size Code
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm