  • 4310R-102-220
4310R-102-220
advertisement
Manufacturer No:
4310R-102-220
HK JDW NO:
103-4310R-102-220
Datasheet:
4310R-102-220
Step5Bar-code shipping tag
4310R-102-220
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    SIP
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Power Rating
    1.25W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    5
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Contacts
    10
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    9808
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.95mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm