  • 4310R-101-510
4310R-101-510
advertisement
Manufacturer No:
4310R-101-510
HK JDW NO:
103-4310R-101-510
Datasheet:
4310R-101-510
Step5Bar-code shipping tag
4310R-101-510
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
    10
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.25W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4310R
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Lead Length
    3.43mm
  • Power Per Element
    200mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm