  • 4310R-101-270
4310R-101-270
advertisement
Manufacturer No:
4310R-101-270
HK JDW NO:
103-4310R-101-270
Datasheet:
4310R-101-270
Step5Bar-code shipping tag
4310R-101-270
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
    10-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e0
    10
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4310R
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.25W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm