  • 4310R-101-112
4310R-101-112
advertisement
Manufacturer No:
4310R-101-112
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4310R-101-112
Package:
10-SIP
Datasheet:
4310R-101-112
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4310R-101-112
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-SIP
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    4300R
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhm
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4310R
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Lead Length
    3.43mm
  • Lead Spacing
    2.54mm
  • Number of Resistors
    9
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm