  • 4310H-104-221/271
4310H-104-221/271
advertisement
Manufacturer No:
4310H-104-221/271
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4310H-104-221/271
Package:
10-SIP
Datasheet:
4310H-104-221/271
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4310H-104-221/271
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4300H
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm 270Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4310H
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    2
  • Size Code
    9808
  • Number of Resistors
    16
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • First Element Resistance
    220Ohm
  • Second/Last Element Resistance
    270Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm