  • 4308R-104-121/131
4308R-104-121/131
advertisement
Manufacturer No:
4308R-104-121/131
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4308R-104-121/131
Package:
8-SIP
Datasheet:
4308R-104-121/131
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4308R-104-121/131
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4300R
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm 130Ohm
  • Base Part Number
    4308R
  • Number of Resistors
    12
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    200mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm