  • 4308R-102-100
4308R-102-100
advertisement
Manufacturer No:
4308R-102-100
HK JDW NO:
103-4308R-102-100
Datasheet:
4308R-102-100
Step5Bar-code shipping tag
4308R-102-100
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Number of Functions
    4
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm