  • 4308R-101-391
4308R-101-391
advertisement
Manufacturer No:
4308R-101-391
HK JDW NO:
103-4308R-101-391
Datasheet:
4308R-101-391
Description:
RES ARRAY 7 RES 390 OHM 8SIP
Step5Bar-code shipping tag
4308R-101-391
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
    4308R
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    7
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm