  • 4306R-102-682
4306R-102-682
advertisement
Manufacturer No:
4306R-102-682
HK JDW NO:
103-4306R-102-682
Datasheet:
4306R-102-682
Step5Bar-code shipping tag
4306R-102-682
    4306R
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Power Per Element
    300mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm