  • 4306R-102-182LF
4306R-102-182LF
advertisement
Manufacturer No:
4306R-102-182LF
HK JDW NO:
103-4306R-102-182LF
Package:
6-SIP
Datasheet:
4306R-102-182LF
Step5Bar-code shipping tag
4306R-102-182LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    6-SIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4300R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    3
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4306R
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Contacts
    6
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    5808
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm