  • 4306R-101-272
4306R-101-272
advertisement
Manufacturer No:
4306R-101-272
HK JDW NO:
103-4306R-101-272
Datasheet:
4306R-101-272
Step5Bar-code shipping tag
4306R-101-272
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Contacts
    6
  • Lead Length
    3.43mm
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm