  • 4306R-101-203
4306R-101-203
advertisement
Manufacturer No:
4306R-101-203
HK JDW NO:
103-4306R-101-203
Datasheet:
4306R-101-203
Step5Bar-code shipping tag
4306R-101-203
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
    4306R
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm