  • 4306M-101-472LF
4306M-101-472LF
advertisement
Manufacturer No:
4306M-101-472LF
HK JDW NO:
103-4306M-101-472LF
Package:
6-SIP
Datasheet:
4306M-101-472LF
Step5Bar-code shipping tag
4306M-101-472LF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    6-SIP
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    4300M
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    900mW
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
  • Base Part Number
    4306M
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.9W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    5
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    250mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm