  • 4304M-104-221/331L
4304M-104-221/331L
advertisement
Manufacturer No:
4304M-104-221/331L
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4304M-104-221/331L
Package:
4-SIP
Step5Bar-code shipping tag
4304M-104-221/331L
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4300M
  • Size / Dimension
    0.384Lx0.085W 9.75mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm 330Ohm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    600mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4304M
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Number of Elements
  • Working Voltage
    100V
  • Size Code
    3808
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    250mW
  • Element Power Dissipation
    0.25W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm