  • 4304M-104-121/191L
4304M-104-121/191L
advertisement
Manufacturer No:
4304M-104-121/191L
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4304M-104-121/191L
Package:
4-SIP
Step5Bar-code shipping tag
4304M-104-121/191L
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm 190Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Base Part Number
    4304M
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    250mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm
  • Length
    9.75mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP
  • Number of Pins
    4
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4300M
  • Size / Dimension
    0.384Lx0.085W 9.75mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%