  • 4302R-682H
4302R-682H
advertisement
Manufacturer No:
4302R-682H
HK JDW NO:
79-4302R-682H
Step5Bar-code shipping tag
4302R-682H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    205mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.5Ohm Max
  • Max DC Current
    205mA
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm