  • 4300-027LF
4300-027LF
advertisement
Manufacturer No:
4300-027LF
HK JDW NO:
221-4300-027LF
Package:
Axial
Datasheet:
4300-027LF
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
4300-027LF
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    4300
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.110L 3.96mmx2.79mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D3.96XL2.79 (mm)/D0.156XL0.11 (inch)
  • Voltage
    200V
  • Max Current Rating
    5A
  • Max Voltage Rating (DC)
    300V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Rated Current
    5A
  • Insertion Loss
    20dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    3.96mm