  • 4300-002LF
4300-002LF
advertisement
Manufacturer No:
4300-002LF
HK JDW NO:
221-4300-002LF
Package:
Axial
Datasheet:
4300-002LF
Description:
CAP FEEDTHRU 200V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4300-002LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Solder
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    4300
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.110L 3.96mmx2.79mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2nF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D3.96XL2.79 (mm)/D0.156XL0.11 (inch)
  • Voltage
    300V
  • Max Current Rating
    5A
  • Max Voltage Rating (DC)
    300V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Rated Current
    5A
  • Insertion Loss
    20dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    3.9624mm
  • Height
    2.794mm