  • 4232R-821F
4232R-821F
advertisement
Manufacturer No:
4232R-821F
HK JDW NO:
79-4232R-821F
Step5Bar-code shipping tag
4232R-821F
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±1%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    294mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    294mA
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.4Ohm Max
  • Max DC Current
    294mA
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Q Factor
    10
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.667mm