  • 4232R-391J
4232R-391J
advertisement
Manufacturer No:
4232R-391J
HK JDW NO:
79-4232R-391J
Step5Bar-code shipping tag
4232R-391J
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    380mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    840mOhm Max
  • Max DC Current
    380mA
  • Frequency - Self Resonant
    180MHz
  • Q @ Freq
    17 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    17
  • Q Factor
    17
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm