  • 41W-NKG12H-CGO
41W-NKG12H-CGO
advertisement
Manufacturer No:
41W-NKG12H-CGO
HK JDW NO:
894-41W-NKG12H-CGO
Package:
Datasheet:
41W-NKG12H-CGO
Description:
PMI .250" LED 12V WIRE CLEAR GRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
41W-NKG12H-CGO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    41
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Wire Leads - 6 (152.40mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.25 (6.35mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    15mA
  • Viewing Angle
    15°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    7.11mm Dia