  • 41W-NKA28H-CAO
41W-NKA28H-CAO
advertisement
Manufacturer No:
41W-NKA28H-CAO
HK JDW NO:
894-41W-NKA28H-CAO
Package:
Datasheet:
41W-NKA28H-CAO
Description:
PMI .250" LED 28V WIRE CLEAR AMB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
41W-NKA28H-CAO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Wire Leads - 6 (152.40mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.25 (6.35mm)
  • Voltage
    28V
  • Current
    16.5mA
  • Viewing Angle
    15°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    7.11mm Dia