  • 4116R-3-330/390
4116R-3-330/390
advertisement
Manufacturer No:
4116R-3-330/390
HK JDW NO:
103-4116R-3-330/390
Package:
16-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4116R-3-330/390
Step5Bar-code shipping tag
4116R-3-330/390
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    16-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
    16-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±2Ohm
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm 39Ohm
  • Number of Resistors
    28
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    125mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm