  • 4114R-1-560
4114R-1-560
advertisement
Manufacturer No:
4114R-1-560
HK JDW NO:
103-4114R-1-560
Package:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4114R-1-560
Step5Bar-code shipping tag
4114R-1-560
  • Package / Case
    14-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    DIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Power Per Element
    250mW
  • Element Power Dissipation
    0.25W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm