  • 4114R-1-392
4114R-1-392
advertisement
Manufacturer No:
4114R-1-392
HK JDW NO:
103-4114R-1-392
Package:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4114R-1-392
Step5Bar-code shipping tag
4114R-1-392
    Select All
  • Width
    7.62mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    14-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    14
  • Supplier Device Package
    14-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Termination
    DIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Power Per Element
    250mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm
  • Length
    19.431mm