  • 40IMX4-15-8Z
40IMX4-15-8Z
advertisement
Manufacturer No:
40IMX4-15-8Z
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-40IMX4-15-8Z
Package:
Datasheet:
40IMX4-15-8Z
Description:
Module DC-DC 40VIN 1-OUT 15V 0.28A 4.2W 7-Pin DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
40IMX4-15-8Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    10
  • Part Status
    Unconfirmed
  • Type
    Step Down
  • Pin Count
    7
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Isolation
    Isolated
  • Line Regulation
    1%
  • Load Regulation
    3%