  • 403I35L40M00000
403I35L40M00000
advertisement
Manufacturer No:
403I35L40M00000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-403I35L40M00000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
403I35L40M00000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
403I35L40M00000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    403
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm