  • 403C11A16M38400
403C11A16M38400
advertisement
Manufacturer No:
403C11A16M38400
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-403C11A16M38400
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
403C11A16M38400
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
403C11A16M38400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    403
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.75 (mm)/L0.126XB0.098XH0.03 (inch)
  • Operating Frequency
    16.384MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm