  • 400MSP5R1BLKVS2RE
400MSP5R1BLKVS2RE
advertisement
Manufacturer No:
400MSP5R1BLKVS2RE
HK JDW NO:
239-400MSP5R1BLKVS2RE
Package:
Datasheet:
400MSP5R1BLKVS2RE
Step5Bar-code shipping tag
400MSP5R1BLKVS2RE
  • Contact Plating
    Silver
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2002
    EAR99
  • Terminal Finish
    GOLD
  • HTS Code
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    10.16mm
  • Body Breadth
    5.08 mm
  • Switch Function
    On-Off-Mom
  • Contact Current(DC)-Max
    0.02A
    30,000 Cycles
  • Throw Configuration
    SP, SPDT
  • Switch Type
    ROCKER SWITCH
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Contact Current(AC)-Max
    0.02A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .02A@20VAC
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .02A@20VDC
  • Body Height
    8.94mm